Dlaczego internetowe przedsiębiorstwa prosperują lepiej niż tradycyjne?

Rewolucja kulturowa współczesnego świata obejmuje również obyczaje i zwyczaje łączące się z korzystaniem z Internetu. O ile kiedyś kupowanie ubrań za pośrednictwem sieci było niewyobrażalne, o tyle dzisiaj to już standard. Każda osoba może się zmierzyć i zważyć, a potem wybrać stosowny rozmiar ubrania. Gdy po rozpakowaniu paczki okaże się, że ciuchy jednak nie pasują, zawsze można je odesłać i poprosić o zwrot pieniędzy. Witamy w dobie internetu.

Kantor online – kolejna internetowa zmiana

Na korzyść internetowej zmiany świadczy także rynek kantorów. Przeciętny kantor walut funkcjonuje stacjonarnie, trzeba swoje odstać w kolejce do niego, a gdy już dojdzie do transakcji, z reguły trzeba również zapłacić prowizję za chęć wymiany waluty. Co więcej, kurs jest zwykle ustalony na cały dzień, przez co można stracić parę groszy na wymianie. Internetowy kantor wymiany walut to jednak zupełnie inna bajka. Wraz z rozwojem sieci i jej możliwości, doczekaliśmy się wymiany walut w piętnaście minut (co jest czasem maksymalnym), przy zaledwie jedynym wymaganiu, jakim jest posiadanie konta walutowego.

E-kantor jako przykład rozwoju Internetu

Współczesny klient jest coraz bardziej wymagający, a jednocześnie ma coraz mniej czasu. Dlatego trzeba podsuwać mu pewne rozwiązania prosto pod nos i upraszczać wszystkie procedury maksymalnie tak, jak to możliwe. Dlatego filozofia funkcjonowania kantorów walut w sieci odniosła taki sukces.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *