Internet powodem upadku tradycyjnej przedsiębiorczości?

Coraz więcej lokali i przybytków musi zamknąć swoje podwoje, ponieważ coraz gorzej prosperują. Sprzedawcy o ten stan rzeczy często oskarżają rozwój sieci, przez który ludzie już na przykład nie chcą kupować ubrań w sklepach stacjonarnych, tylko wolą wszystko zamówić przez Internet. Coraz mniej kantorów zyskuje na wymianach walut, skoro każdy internetowy kantor walut załatwi w piętnaście minut transakcję wymiany waluty bez konieczności stania w kolejce – wymagane jest tylko posiadanie konta walutowego.

Kantor online lepszy niż stacjonarny

Czy kantor walut w wersji internetowej naprawdę jest lepszy niż stacjonarny? Biorąc pod uwagę, że ma te same zalety, co inne internetowe przedsiębiorstwa – jak na przykład brak konieczności utrzymywania siedziby (a zarazem płacenia czynszu), a także możliwość szybkiej wymiany waluty, to generalnie trzeba stwierdzić, że rzadko się spotyka takie warunki w kantorach stacjonarnych. E-kantor czy apteka internetowa pozwolą na szybkie załatwienie sprawy, co jest pożądane we współczesnym świecie pełnym zabieganych ludzi, którzy zwyczajnie nie mają czasu na stanie w kolejkach do wszystkiego, co możliwe – zwłaszcza przed wyjazdem, gdy zwykle wszyscy mają dużo na głowie, a wymiana waluty jest ostatnim problemem, którym chcą się zajmować.

Internetowy kantor wymiany walut – wygoda i szybkość

Co więc doradzić tradycyjnym przedsiębiorstwom? Albo przyłączenie się do internetowej odsieczy, albo wprowadzenie jakichś innowacji. Bo cóż więcej można powiedzieć?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *