Jak najszybciej przesłać pieniądze? – Część I

Dziś nie stanowi już problemu przelanie pieniędzy z konta na konto w tym samym banku, bo odbiorca dostaje je praktycznie po kilku minutach. Gdy jednak posiada rachunek w innym banku niż nadawca, należy przyjąć, że tradycyjny przelew pieniężny idzie jeden dzień roboczy. Nie jest to jednak problem. Istnieje kilka sposób na szybkie przelanie pieniędzy. Przyjrzyjmy się więc najszybszemu.

Przelew BLIK, bo o nim mowa to inaczej przelew na telefon. Ten rodzaj płatności pozwala nie tylko na błyskawiczne przekazanie środków, ale także na opłaty w sklepach stacjonarnych, internetowych, czy wypłatę środków z bankomatu. Co więcej, nie trzeba znać numeru rachunku osobistego odbiorcy. Wystarczy jego numer telefonu. Oboje musicie jednak korzystać z aplikacji mobilnej swojego banku. Nie musicie być klientami tej samej placówki. Przelew dociera w kilkanaście sekund bez względu na rodzaj banku, godzinę i dzień tygodnia.

Kod BLIK to jednorazowy, 6-cyfrowy kod, który znajdziesz w aplikacji bankowej. Jest dostępny w ofercie 17 banków w Polsce. Ważny jest dwie minuty od momentu jego wygenerowania. Po upływie tego czasu, możesz od razu „kliknąć” na nowy. Kodu używasz, by rozpocząć swoją płatność. Wystarczy połączenie z Internetem i telefon komórkowy.

Czytaj dalej: https://internetowy-kantor-walut.pl/jak-najszybciej-przeslac-pieniadze-czesc-ii/

Related Posts