O czym warto pamiętać zakładając konto walutowe – Część I

Na rynku mamy szeroki wachlarz banków. To jaką placówkę wybierzemy zależy przede wszystkim od tego, co nam zaoferuje. Nierzadko konta walutowe idą w parze z rachunkiem osobistym. Do większości warto wyrobić walutową kartę płatniczą, która może być bezpłatna i uprawnia do płacenia oraz wypłat z bankomatów za granicą bez prowizji. O czym więc warto pamiętać zakładając konto walutowe?

Konto walutowe to rachunek, w którym możemy gromadzić środki w innych banknotach niż PLN. Zazwyczaj obsługuje cztery główne jednostki monetarne: dolary amerykańskie, euro, funty brytyjskie lub franki szwajcarskie. Posiadacz konta może płacić za zagraniczne zakupy, wypłacać pieniądze za granicą (potrzebna jest jedynie karta do konta), oszczędnie spłacać raty w kredycie walutowym. Najważniejsze jest jednak to, że przy tych czynnościach nie ponosi kosztów przewalutowania.

Konto przyda się również osobom, które regularnie otrzymują przelewy w obcej walucie, handlują walutami lub po prostu mają obcy kapitał i chcą go bezpiecznie przechowywać.

Otwarcie takiego rachunku jest proste, a procedura nie różni się zbytnio od zakładania

standardowego konta bankowego. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Są to przede wszystkim koszty. Ile wynoszą opłaty za prowadzenie rachunku i jakie wymogi trzeba spełnić by były one jak najmniejsze lub zerowe? Zwróć uwagę, czy karta do rachunku jest wydawana bezpłatnie oraz ile kosztuje jej miesięczne utrzymanie. Zapytaj, w jakiej wysokości pobierane są należne za zlecenia przelewu oraz wypłaty pieniędzy z zagranicznego bankomatu. Zorientuj się w dokładnych kosztach przelewu SEPA i SWIFT.

Czytaj dalej: https://internetowy-kantor-walut.pl/o-czym-warto-pamietac-zakladajac-konto-walutowe-czesc-ii/

Related Posts